середа, 11 березня 2015 р.

У кожній думі Кобзаря живе, квітує Україна

В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам'яті і з великою любов'ю та повагою передає з покоління в покоління.
Для українців такою святинею є натхненник національних ідей, провідник добра, волі, щастя і правди - Тарас Григорович Шевченко.Саме завдяки йому влучному слову, що лунало сильно і впевнено наш народ усвідомив себе як національну єдність.Через віки промовляє до нас  слово величного посла, надихає нас, дає нам силу та мужність і нагадує, що ми українці, що ми є народом.Оцінюючи сьогодення, ми повинні частіше оглядатися назад, щоб не забувати дорогу страждань, злигоднів та кривавої боротьби, яку здолали, пам'ятати велич лицарських перемог і "незлим тихим словом" згадувати народних  пророків, титанів духу, борців за щасливу долю рідної землі, до яких належить великий Кобзар.
Якщо не знаєш, як всміхається зоря,
Якщо не бачив, як цвіте калина,
Як у ставку купається верба -
Не жив ти, друже, в Україні,
Якщо не чув ти пісні солов'я,
Як з м'яти падає роси краплина,
Як у степу гудить джмелів сім'я -
Не жив ти, друже, в Україні.
І ластівки під стріхою хатини,
Води не пив з дзвінкого джерела -
Не жив ти, друже, в Україні.
Як мимо серця лине коляда
І в Божий храм ти оминав стежину,
Як не читав ні разу "Кобзаря" -
Немає в тебе, друже, Батьківщини!
З нагоди 201 - ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка в Заболоттівській бібліотеці - філії було проведено усний журнал:  "У кожній думі Кобзаря живе, квітує Україна". Доповненням до заходу була представлена книжкова виставка "Тарас Шевченко - поет, художник, мислитель".
Минають роки, спливають століття, а Тарас Григорович Шевченко залишається жити у пам'яті кожного українця. Його безсмертне ім'я, неповторні твори ось уже скільки років живуть у серцях народу.
Немає коментарів:

Дописати коментар